Citroën C5 X a C5 X Hybrid ELEGANCE A DYNAMIKA

Citroën C5 X a C5 X Hybrid ELEGANCE A DYNAMIKA

Citroën C5 X snoubí eleganci limuzíny s dlouhou kapotou, praktičnost kombi s prostorným zavazadelníkem

PLUG-IN HYBRID NEBO BENZÍN

Nový CITROËN C5 X, který snoubí eleganci limuzíny, praktičnost kombi a vyšší pozici obvyklou u vozů SUV, je k dispozici s plug-in hybridním pohonem i v klasické benzinové verzi. Je pouze na vás, pro který se rozhodnete!

AVANTGARDNÍ STYL

 

 

ELEGANCE A DYNAMIKA

Jedinečný CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny s dlouhou kapotou, praktičnost kombi s prostorným zavazadelníkem a díky velkým 19" kolům rovněž vyšší pozici při řízení, která je běžná vozů SUV.

PLYNULÉ AERODYNAMICKÉ LINIE

 

ELEGANCE A DYNAMIKA

Nový CITROËN C5 X vyniká v tradičním segmentu. Pod víkem zavazadelníku se nachází široký úložný prostor s nízkou nákladovou hranou. Dlouhá kapota, aerodynamické linie, vysoká karoserie a delší zadní převis dodávají vozu jedinečný vzhled a zlepšují jeho aerodynamiku.

 

Dlouhá linie střechy je zakončena aerodynamickým horním spoilerem. Druhý lesklý černý spoiler zajišťuje přítlak a stabilitu při brzdění.

VYVÝŠENÉ MÍSTO ŘIDIČE

 

LEPŠÍ VÝHLED

Vyšší pozice při řízení nového vozu CITROËN C5 X oproti klasickému hatchbacku bylo dosaženo díky vyšší světlé výšce a velkým 19" kolům.

 

Tato pozice poskytuje řidiči lepší výhled a umožňuje bezpečnější cestování.

SVĚTELNÝ PODPIS

 

MODERNÍ A TECHNOLOGICKÝ

Nový CITROËN C5 X se pyšní typickým světelným podpisem ve tvaru písmene V. Tento jednoznačný identifikátor nových modelů značky byl poprvé představen u nové C4.

 

Je nepřehlédnutelný, okamžitě rozpoznatelný a dobře viditelný ve dne i v noci. Vhodně doplňuje výrazné linie nového vozu CITROËN C5 X.

 

Technologicky propracované osvětlení zahrnuje LED diody již od nejnižší verze výbavy.

ŠEST BAREV KAROSERIE

 

5 DVOUBAREVNÝCH KOMBINACÍ

Nový CITROËN C5 X je v nabídce se šesti metalickými či perleťovými barvami karoserie:

 

Šedá Amazonite

Bílá Pearl

Šedá Magnetic

Šedá Platinum

Šedá Steel

Černá Perla Nera

Každou z těchto barev lze kombinovat s černou střechou Perla Nera, která umocní přirozenou eleganci vozu.

PROVEDENÍ INTERIÉRU

 

PROSTOR PRO CESTUJÍCÍ, KTERÝ ODRÁŽÍ VAŠI OSOBNOST.

Kabina působí klidným a prostorným dojmem díky důrazu, který byl kladen nejen na barvy a materiál, ale i na ty nejmenší detaily:

 

Velmi kvalitní textilní a kožené čalounění inspirované cestováním a zavazadly.

Tři dostupné interiérové dekory, včetně dekoru dřeva a prvků evokujících logo značky.

Příjemné čalounění ploch, kterých se řidič a spolujezdec dotýkají: loketní opěrky, středová konzola, čalounění palubní desky atd.

POZVÁNKA NA CESTY V ABSOLUTNÍM POHODLÍ

 

NEBÝVALÝ KOMFORT

Interiér nového vozu CITROËN C5 X je velmi příjemný, prostorný a zároveň praktický. Dokonalá ergonomie, četné úložné plochy, pocit pohodlí i nebývalá pozornost věnovaná detailům doslova vybízejí k cestování.

CITROËN CARE

SLUŽBY VE JMÉNU BEZPEČNOSTI A KOMFORTU

Nový CITROËN C5 X je vybaven technologiemi nejnovější generace, díky nimž bude každá cesta pohodlná, bezpečná a velmi příjemná.

KONEKTIVNÍ SLUŽBY

 

MY CITROËN ASSIST

Bezplatné tísňové volání a asistenční služba zajišťuje v případě potřeby vyslání vhodné pomoci.

MY CITROËN DRIVE PLUS

Navigační systém poskytuje informace o dopravě, poloze čerpacích stanic a parkovišť, cenách pohonných hmot...

MY CITROËN PLAY PLUS

Služba je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay™ a duplikuje kompatibilní aplikace z vašeho chytrého telefonu na centrální dotykový displej vozu.

NOVÝ HEAD-UP DISPLEJ

 

HEAD-UP DISPLEJ NOVÉ GENERACE

Nový head-up displej promítá informace důležité pro jízdu na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. Nastavení se provádí pomocí ovladačů na volantu, zobrazení je v barvě a podstatně větší než u klasického head-up displeje.

 

Nyní již není třeba odvracet pozornost od vozovky, například kvůli sledování rychlosti či online navigace, fungování asistenčních systémů nebo ovládání médií a telefonu. Tato inovativní technologie zvyšuje komfort a bezpečnost jízdy.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

 

HIGHWAY DRIVER ASSIST

Tato funkce, která umožňuje řidiči částečně předat řízení samotnému vozu, je vhodná zejména na dvouproudých silnicích či dálnicích.

 

Stačí navolit požadovanou rychlost vyšší než 30 km/h a systém automaticky detekuje polohu C5 X v daném jízdním pruhu, ve kterém bude vůz udržovat. Řidič již nemusí ovládat pedál akcelerátoru ani točit volantem, ale aby funkce Highway Driver Assist zůstala aktivní, musí mít ruce stále na volantu. Řidič může samozřejmě kdykoli převzít řízení zpět.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

 

Stačí navolit požadovanou rychlost vyšší než 30 km/h a systém automaticky detekuje polohu C5 X v daném jízdním pruhu, ve kterém bude vůz udržovat. Řidič již nemusí ovládat pedál akcelerátoru ani točit volantem, ale aby funkce Highway Driver Assist zůstala aktivní, musí mít ruce stále na volantu. Řidič může samozřejmě kdykoli převzít řízení zpět.

Kromě výše popsaných asistenčních systémů řízení je nový CITROËN C5 X rovněž vybaven automatickým nouzovým brzděním Active Safety Brake, systémem upozornění na riziko kolize, adaptivním tempomatem s funkcí Stop & Go a funkcí kontroly stability přívěsu.

KONEKTIVNÍ SLUŽBY

Pro ještě vyšší bezpečnost a maximální pohodlí je nový CITROËN C5 X vybaven konektivními službami, které zahrnují:

 

MY CITROËN ASSIST: Bezplatné tísňové volání a asistenční služba s geolokací, která je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zajišťuje vyslání vhodné pomoci, a to buď automaticky, nebo po stisknutí tísňového či asistenčního tlačítka.

 

MY CITROËN DRIVE PLUS: Služby TomTom Traffic včetně služby Nebezpečné zóny jsou k dispozici zdarma po dobu tří let. Poskytují v reálném čase informace o dopravě, poloze čerpacích stanic, dostupnosti parkovacích míst atd. a rovněž vizuální a zvukové upozornění na eventuální nebezpečné zóny (řídí se platnými právními předpisy dané země).

 

MY CITROËN PLAY PLUS: Služba je kompatibilní s Apple CarPlay™ a Android Auto a nabízí bezdrátové připojení ve voze. Stačí připojit chytrý telefon a můžete přijímat pokyny, volat, posílat zprávy a poslouchat hudbu, a to vše naprosto bezpečně, aniž by bylo nutné odvracet zrak od dění před vozem. Všechny kompatibilní aplikace se zobrazují přímo na centrálním dotykovém displeji vozu.

APLIKACE MY CITROËN

Aplikace MyCitroën zajistí trvalé propojení s vaším novým vozem CITROËN C5 X a umožní:

 

Lokalizovat váš vůz.

Rezervovat termín schůzky u autorizovaného opravce.

Nahlížet do palubní dokumentace.

Nahlížet do servisní dokumentace.

Kontaktovat asistenční službu CITROËN.

Plug-in hybridní verze C5 X navíc nabízí:

 

Přístup k základním informacím o stavu nabití baterie, době dobíjení a zbývajícím dojezdu vozu.

Užitečné rady ohledně dobíjení.

Naprogramování odloženého dobíjení.

Nastavení temperování kabiny.

NOVÝ CITROËN C5 X HYBRID

 

ELEKTŘINA KAŽDÝ DEN, BENZIN V PŘÍPADĚ NUTNOSTI

Kromě benzinové verze je CITROËN C5 X k dispozici rovněž s plug-in hybridním pohonem, který je vhodný pro veškeré způsoby využití, pro každodenní i nahodilé cesty, bez omezení s ohledem na emise a s jistotou dostatečně dlouhého dojezdu. Nový CITROËN C5 X Hybrid je představitelem technologické a moderní elektromobility ve službách komfortu a všestranného využití, což příznačně nazýváme mobilitou ve třídě e-Comfort. Nový CITROËN C5 X Hybrid umožňuje čerpání případných vládních pobídek.

E-KOMFORT V PLUG-IN HYBRIDU

 

POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Žádný hluk a žádné vibrace! Důmyslné odhlučnění kabiny dokonale chrání před ruchem zvenčí, zejména díky vrstveným sklům předních i zadních oken. Za volantem nového vozu CITROËN C5 X Hybrid je jízda nebývale tichá a komfortní.

 

Oba motory fungují společně a zajišťují plynulý rozjezd vozu. Rychlá a účinná elektrifikovaná automatická převodovka ë-EAT8 umocňuje potěšení z jízdy díky okamžitě dostupnému točivému momentu.

4 REŽIMY JÍZDY

Volič na středové konzole umožňuje přepínání mezi režimy jízdy: elektrický, hybridní, komfortní nebo sportovní. Ovládání aktivního podvozku Citroën Advanced Comfort® se průběžně přizpůsobuje zvolenému režimu.

 

Elektrický: dojezd v plně elektrickém režimu s nulovými emisemi je až 55 km, což je plně dostačující pro většinu každodenních cest.

Hybrid: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro efektivnější využití obou pohonných jednotek.

Komfort: vychází z režimu Hybrid a nabízí pohodlnější jízdní projev díky aktivnímu podvozku Citroën Advanced Comfort®.

Sport: C5 X Hybrid nabízí dynamický výkon díky elektromotoru, který v kombinaci s benzinovým motorem dosahuje kumulovaného výkonu 225 k. Aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort® je tužší, což zajistí lepší kontakt s vozovkou.

JEDNODUCHÉ DOBÍJENÍ

 

Nový CITROËN C5 X Hybrid se velmi snadno dobíjí:

 

Nabíjecí kabely jsou uloženy ve vyhrazeném prostoru pod podlahou zavazadelníku.

Nabíjecí zásuvka je umístěna v levém zadním blatníku a obsahuje LED indikátor pro vizuální kontrolu procesu dobíjení. To lze sledovat rovněž přímo v chytrém telefonu prostřednictvím aplikace MyCitroën.

Při jízdě v plně elektrickém režimu se z vnější strany vnitřního zpětného zrcátka rozsvítí modrá dioda, která je dobře viditelná zvenčí. Vůz je díky tomu jasně identifikovatelný, což oceníte zejména v centrech měst s omezením vjezdu pro vozy se spalovacími motory.

Odložené dobíjení lze naprogramovat na dotykovém displeji nebo v aplikaci MyCitroën. Díky tomu je možné využívat například příznivějších cen mimo energetickou špičku.

MOŽNOSTI DOBÍJENÍ

Svůj nový CITROËN C5 X Hybrid můžete dobíjet různými způsoby, ať už doma či na cestách:

 

Wallbox: s příplatkovým kabelem typu 3 se baterie dobije do plné kapacity za 3 hodiny 25 minut nebo za 1 hodinu 40 minut s příplatkovou palubní nabíječkou o výkonu 7,4 kW. Wallboxy jsou k dispozici na veřejných komunikacích a některých parkovištích, ale lze je nainstalovat i u vás doma.

Zesílená zásuvka 14 A: s příplatkovým kabelem typu 2 lze baterii dobít za 3 hodiny 55 minut.

Standardní zásuvka 8 A: se standardním kabelem typu 2 se baterie dobije do plné kapacity za 7 hodin a 5 minut.

 

 

Chcete více informací k vozu Citroën C5X a C5 X Hybrid?

Více si můžete přečíst zde

Ke stažení

Máte zájem o testovací jízdu a nebo chcete cenovou nabídku? Neváhejte se na nás obrátit