C4

Citroën C4

Pozitivní energie

Citroën C4

Jeho výrazné linie přitahují. Kvalita jeho provedení je pozoruhodná. Jeho v mnoha směrech dosud nevídané a nadstandardní výkony splňují očekávání soukromých, ale i profesionálních zákazníků, kteří hledají vždy to nejlepší. Z nového Citroënu C4 vyzařuje skutečná pozitivní energie. Nový Citroën C4 staví stejně jako nový Citroën C5 v roce 2008 a nový Citroën C3 v roce 2009 na know-how značky v oblasti inovací a technologií.

Nový Citroën C4 poskytuje všem cestujícím energii,

 • a přitom ji šetří: od počátku je k dispozici mikrohybridní verze e-HDi se systémem Stop&Start poslední generace s emisemi 109 g CO2 / km, později bude v nabídce verze s emisemi 99 g CO2 / km. Tuto hybridní technologii doplňuje Citroën v předpremiéře o pneumatiky Michelin ENERGY™ Saver šetřící spotřebu paliva s velice nízkým valivým odporem, které navíc snižují emise CO2 o více než 5 g/km. Díky inteligentní koncepci nového Citroënu C4 se podařilo snížit hmotnost vozu a využít z 15 % "zelené" materiály, což představuje ve skupině PSA Peugeot Citroën rekordní výsledek;

 • a přitom zajišťuje pozitivní pocit bezpečí: nový Citroën C4 nabízí ve svém segmentu jedinečné funkce jako je systém sledování mrtvého úhlu, naprogramovatelný omezovač rychlosti a tempomat nebo novou moderní službu Citroën eTouch zahrnující mimo jiné systém lokalizovaného nouzového a asistenčního volání, který účinně a jednoduše zajišťuje vysokou míru bezpečí;

 • a přitom představuje velký zdroj celkové pohody: nový Citroën C4 chce cestujícím poskytnout možnost plně si vychutnat čas strávený na palubě, proto je vybaven pohodlnými sedadly s elektricky nastavitelným bederním nastavením a masážní funkcí u předních sedadel. K příjemnému pocitu přispívá i možnost osobního přizpůsobení (barvy na sdruženém přístroji, polyfonní zvuky, intenzita klimatizace) nebo praktická zásuvka 230 V. Jde o zcela nové funkce na trhu s kompaktními sedany.

VŮZ SPLŇUJÍCÍ NEJVYŠŠÍ OČEKÁVÁNÍ

Nový Citroën C4 je elegantní a plný energie, racionální a multifunkční, bezpečný a moderní. Na trhu s kompaktními sedany nastoluje nová měřítka.

Větší elegance navíc

Nový Citroën C4 si přivlastňuje to, co je nejsilnější stránkou Citroënu: výrazný styl. Z nového Citroënu C4 čiší hned na první pohled dojem robustnosti a stability, a to díky vyváženým proporcím a karoserii umístěné co nejblíže kolům. Dokonalé zpracování ploch a zadní černý spoiler jsou výsledkem snahy o dosažení optimální aerodynamiky.

Žebrovitá kapota se vepředu směrem k blatníkům zaobluje, světlomety se zašpičaťují a maska chladiče narostla, ale zachovala si úzké lišty stylizovaných šípů z loga značky. Z profilu je vidět překřížení dvou linií karoserie, zadní postranní okénka mají výrazně šikmý tvar, což dynamiku nového Citroënu C4 ještě posiluje. Čisté výrazné linie horní části víka zavazadlového prostoru podtrhují nové stylizované šípy a originální vzhled světel posiluje status kompaktního hatchbacku.

Siluetu vozu vylepšuje i vysoká přesnost vůle a zarovnání spojů, jednotlivé chromované prvky (přední a zadní nárazník, lišty oken, atd.) a tvar ráfků kol s diamantovým výbrusem. Elegantní a důstojnou osobitost nového Citroënu C4 tak podtrhuje velké množství detailů.

Nový Citroën C4 tak znamená posun měřítka kvality vzhledu vozu. S tímto posunem se pojí i nabídka 10 odstínů karoserie a nabídka kol velkých rozměrů, od 15 do 18 palců.

Styl interiéru nového Citroënu C4 odráží styl exteriéru a přináší posádce okamžitý pocit kvality a elegance. Bohatý a účelný prostor nabízí vzdušnou horizontální palubní desku, středový čelní panel s úpravou na míru, seskupující ovladače audiosystému a klimatizace, který je vytvořen z jednoho kusu bez viditelného spoje a dokonale zapadá do tvaru palubní desky.

Interiér nového Citroënu C4 je důmyslně podtržen i použitými materiály, které jsou na nejlepší úrovni v tomto segmentu, jako je povrch "slush" (pružný na dotek), použitý na palubní desce u výdechů klimatizace a sdruženého přístroje, žerzejový materiál na stropě a chromované prvky roztroušené na ovladačích na volantu, u výdechů klimatizace a na řadicí páce.

Na řidiče čeká kromě stylu a kvality i vynikající ergonomie podpůrných prvků řízení. Místo řidiče je dokonalým ztělesněním kreativity značky Citroën. Optimalizované ovladače s přístrojem v ose řidiče skvěle padnou do ruky:

 • nový sdružený přístroj se 3 budíky, na němž se zobrazují analogové i digitální údaje, nabízí díky kontrastům a hloubkám mimořádně snadnou čitelnost.
 • nový propracovaný volant s centrálními ovladači zahrnující dokonale různé existující funkce, seskupené do jasně určených oblastí (audio systém, telefon, tempomat / omezovač rychlosti, komfortní funkce).

Konec kompromisů

Nový Citroën C4 má mnoho předností jako jsou prostornost a rozměry, multifunkčnost a snadné ovládání.

Nový Citroën C4 nabízí dokonalou syntézu toho nejlepšího ve světě hatchbacků:

 • rozměry zůstaly kompaktní, což je základním kritériem tohoto segmentu: délka 433 cm (+ 5 cm), šířka 179 cm (+ 2 cm) a výška 149 cm (+ 3 cm),
 • došlo k optimalizaci přístupu a prostornosti, více prostoru je k dispozici zejména na úrovni hlavy,
 • zavazadlový prostor, který je ve své kategorii největší (408 litrů) a 100 % využitelný (krychlový tvar a nízký tenký nákladový práh, vnitřní uspořádání), se na trhu stává měřítkem kvality.

Citroën C4 je nedostižný i z hlediska odkládacích prostor, které umožňují převážet veškeré možné předměty každodenní potřeby a současně usnadňují pobyt na palubě. Je jich mnoho, jsou prostorné a důmyslné: velká osvětlená přihrádka před sedadlem spolujezdce, kapsy ve dveřích, do kterých se vepředu vejde láhev o objemu 1,5 litru, zásuvka pod předním sedadlem, přihrádka ve středovém panelu a především velká novinka, vysoká a široká středová konzola se 4 odděleným odkládacími prostory. Nejdůmyslnější je multifunkční chlazená přihrádka s osvětlením předním části, která se uzavírá posuvnými dvířky. Vejdou se do ní 4 půllitrové lahve a obsahuje výsuvnou zásuvku, která je ideálně umístěná před přípojnými přístroji. Druhou hlavní přihrádku této konzoly naleznete pod přední loketní opěrkou. Lze do ní umístit CD a je v ní ukryta zásuvka 230V.

Tato vysoká středová konzola, která je v nabídce u vozů s pilotovanou ruční převodovkou, představuje naprostou novinku, která se prozatím u kompaktních sedanů neobjevila. Společně s voličem řazení a elektrickou parkovací brzdou zcela mění vnitřní prostor a řízení je s nimi modernější. Neposkytuje jen odkládací přihrádky a středovou loketní opěrku, ale také novou automobilovou zkušenost. Užitek je dvojí: zjednodušit a uklidnit práci řidiče, ale také umožnit lepší využití doby strávené ve voze.

Kontakt Citroënu s vozovkou

Nový Citroën C4 vzbuzuje u řidiče i posádky okamžitě důvěru. Jeho jízdní vlastnosti dokonale odpovídají definici vozu a zajišťují vysokou úroveň kontaktu s vozovkou, která je pro značku charakteristická. Projevuje se to důrazem na bezpečnost, pohodlným řízením a vynikajícím komfortem. Ideální definice usnadňující řízení vozu.

Nový Citroën je tak vybaven přední nápravou typu pseudo-McPherson, novou zadní nápravou s deformovatelnou příčkou a hydraulickým řízením s elektrickým čerpadlem, což jsou všechno odzkoušená řešení, která dokonale odpovídají vlastnostem vozu. Toto spojení umožňuje vynikající kontakt s vozovkou. Pro nový Citroën C4 je také charakteristické velice dobře zvládnuté příčné kymácení a bezpečné reakce vozu zejména při vyhýbání a nouzových manévrech,takže řidič zřetelně cítí, jak je řízení vozu snadné a přesné.

Nápravový systém využívá různého nastavení odpružení podle výkonu a točivého momentu motoru. Toho bylo dosaženo díky nové definici flexibility pružin a tuhosti torzního stabilizátoru, ale také díky novému chování tlumiče, za kterým stojí použití "100 % Michelinovských" pneumatik. To vše přináší na palubu pohodu, která se v tomto segmentu zatím běžně neobjevuje.

Bezpečné chování na silnici posilují i technologie různých podpůrných prvků řízení jako je elektronický rozdělovač brzdného účinku, systém pro nouzové brzdění a systém ITC (Intelligent Traction Control) spojený ESP. Kromě vynikajících jízdních vlastností hovoří pro Citroën C4 i bezpečnost, která byla v testech EuroNcap oceněna 5 hvězdičkami. Kromě karoserie zajišťující rozložení energie v případě nárazu je vůz sériově vybaven 6 airbagy (řidič, spolucestující na předním sedadle, boční a hlavové).

Kvalita i v nejmenším detailech

Na vysokou kvalitu se při své práci soustředili designéři i výrobci nového Citroënu C4, který tak splňuje cíle vysoké kvality jak při prodeji, tak v provozu.

Při výrobě nového Citroënu C4 byly použity nové průmyslové technologie jako je spojování plechů laserovým svařováním, které se zde objevuje u skupiny PSA Peugeot Citroën ve světové premiéře. Díky této výrobní novince zmizely ze střechy nového Citroënu C4 jakékoliv viditelné spoje.

Nový Citroën C4 se vyrábí ve francouzské továrně PSA Peugeot Citroën v Mulhouse, která má certifikaci ISO 14001 a splňuje ve všech ohledech požadavky značky na kvalitu. Pro zajištění optimální spolehlivosti najede vůz do uvedení na trh více než 2 miliony kilometrů.

Kreativní technologie pro cestování v první třídě

Nový Citroën C4 nabízí cestování v první třídě, v útulných a velmi pohodlných sedadlech. Pro optimální podporu těla jsou vozy vybaveny bederním nastavením sedadla a pro větší uvolnění může řidič a cestující na předním sedadle využít masážní funkci bederní oblasti s elektrickým ovládáním, což je na trhu s kompaktními hatchbacky naprostá novinka.

Při snaze o dosažení výjimečné pohody na palubě nelze opomenout ani akustiku. Odhlučnění nového Citroënu C4 sleduje linii posledních Citroënů, především vozu C5. Došlo k utlumení vibrací a hluků motoru, odhlučnění aerodynamického hluku a hluku způsobeného jízdou, takže uvnitř vozu panuje příjemná tlumená atmosféra. Izolace a absorpce hluků byly provedeny co nejblíže u zdrojů zvuků a nárazů:

 • vrstvené akustické čelní sklo s tlumící vrstvou,
 • koncepce odhlučnění vozu zahrnující rámové tlumící prvky karoserie, odhlučnění dveří a vnější odhlučnění,
 • a dále došlo k přidání prvků absorbujících vibrace v motorovém prostoru.

Ke komfortu a klidnému řízení výrazně přispívá i audio systém. Nový Citroën C4 využívá novou technologii rozložení zvuku do prostoru. Tento systém umožní vytvořit před řidičem nebo všemi pasažéry "zvukovou scénu" zaručující optimalizovaný komfort poslechu. Zvuk má mnohem věrnější zabarvení, výraznější hloubky a je v kabině lépe rozložen. Zákazníci, kteří chtějí získat ještě silnější zážitky, si mohou od 3. úrovně výbavy připlatit vysoce kvalitní nový systém HiFi, který byl vyvinutý v partnerství se značkou DENON. Tento systém, který zahrnuje subwoofer v zavazadlovém prostoru, ještě více zvyšuje výjimečné akustické výkony vozu.

Koncepce nového Citroënu C4 byla vyvinuta tak, aby se dokázal přizpůsobit každému zákazníkovi. Nabízí mnoho individuálně nastavitelných prvků výbavy, pomocí nichž lze upravit i atmosféru na palubě. Řidič si může vybrat mezi 4 kategoriemi polyfonních zvuků (Classic, Crystal symphony, Jungle fantasy, Urban rythmik), které zvukově doprovázejí zapnutí bočních blikačů nebo slouží jako zvukové výstrahy. Dále si může zvolit 3 úrovně intenzity klimatizace (slabá, průměrná, silná) a vybrat barvu sdruženého přístroje (od bílé po modrou).

Zárukou bezpečí a komfortu jsou u nového Citroënu C4 i velké prosklené plochy. Prosvětlení, které nabízí jeho velké čelní sklo, lze zvýšit i panoramatickou prosklenou střechou o ploše 1,3 m2, která je v nabídce od 2. úrovně výbavy.

Hatchback s multizapojením

Nový Citroën C4 nabízí řadu možností zapojení různých přístrojů, které se doposud u kompaktních hatchbacků neobjevily. Je to například zásuvka 230 V, která je šikovně umístěná ve vysoké středové konzole. Pro profesionálního řidiče jde o ideální, ba nezbytné řešení.

C4 nabízí i USB port, zásuvku typu Jack a zásuvku 12 V, všechny umístěné v přední části středové konzoly a osvětlené světelným zdrojem ze středového panelu. Všechna tato řešení umístěná na dosah ruky zaručují řidiči i posádce vysokou úroveň komfortu.

Nový Citroën C4 může být konečně vybaven i zabudovanou navigací poslední generace s velkým barevným displejem. Tato navigace MyWay nabízí rovněž barevný displej s vysokým rozlišením, vnitřní paměť, přípojku USB, která je kompatibilní se všemi přehrávači MP3, zobrazením omezení rychlosti nebo funkcí streaming audio Bluetooth, která umožňuje poslech hudby uložené v mobilním telefonu.

Užitečné doplňky

Pro usnadnění každodenního používání vozu byla vyvinuta celá řada doplňků, pomocí kterých si majitelé nového Citroënu C4 mohou vůz upravit na míru svému vkusu a svým potřebám (disky kol, chromované boční lišty, chrom na horní části víka zavazadlového prostoru, střešní tyče, ochranné lišty,.) a přitom zachovat jeho styl.

V zavazadlovém prostoru jsou k dispozici elegantní praktické snímatelné zarážky, které se "přilepí" na koberec na dně a dokážou udržet veškeré předměty bez ohledu na jejich tvar. Upevňují se velice snadno a brání pohybu nákladu, který je pro řidiče nebezpečný.

Nový Citroën C4 může být vybaven i dalšími moderními doplňky, které splňují požadavky zákazníka z hlediska mobility a použitých technologií:

 • zásuvka 230 V / USB, která je v nabídce u všech verzí a slouží k nabití notebooku, hudebních přehrávačů, fotoaparátů, mobilních telefonů,
 • CITROËN WiFi On Board, umožňující cestujícím používat při cestách internet, a využít tak dokonale doby strávené v autě. Toto snadno ovladatelné zařízení tvoří WiFi skříňka umístěná ve voze a zahrnuje bezdrátové připojení. Funguje pomocí SIM karty 3G/3G+ pro internetové připojení, kterou si zákazník předplatí u svého operátora. Zařízení CITROËN WiFi On Board přenášející internetové připojení po celém voze umožňuje všem cestujícím přístup k mailům, chatům, praktickým informacím, on-line hrám a to vše současně.

POZITIVNÍ EKOLOGIE

Mezi prioritami nového Citroënu C4 je i respekt k životnímu prostředí. Nejen že je vybaven motory, které dokonale splňují požadavky a cíle značky být na špičce z hlediska přístupu k životnímu prostředí, ale využívá i nové technologie snižující emise CO2 a spotřebu paliva. Díky všem těmto novinkám bude mít nový Citroën C4 hned od počátku v nabídce verzi s emisemi 109 COg/km a na konci roku 2011 bude nabídka zahrnovat i motor s emisemi 99g CO2/km.

Nová generace motorů s mikrohybrodní technologií e-HDi

Nový Citroën C4 používá u několika verzí mikrohybridní technologii e-HDi. Tato mikrohybridní technologie e-HDi představuje novou generaci systému Stop&Start kombinujícího reverzibilní alternátor a naftový motor. Umožňuje chvilkové vypnutí a opětovné nastartování motoru za všech okolností, kdy je vůz v klidu (semafory, ucpané silnice, atd.). Hlavní funkce zajišťující komfort (klimatizace, rádio,..) a podpůrné prvky řízení (posilovač, ESP,.) jsou ve fázi "STOP" pochopitelně zachovány. Tato novinka snižuje spotřebu a emise CO2 naftových motorů až o 15 %.

Originalita mikrohybridní technologie e-HDi tkví v kombinaci několika technologií:

 • motor HDi, jeden z nejvýkonnějších motorů na trhu,
 • systém Stop&Start s reverzibilním alternátorem druhé generace,
 • systém e-booster, umožňující okamžité nastartování motoru (0,4 s),
 • systém elektronického řízení alternátoru umožňující rekuperaci energie, když vůz zpomalí,
 • převodovka s optimalizovanými převodovými stupni.

Dosaženo snížení hmotnosti

Nový Citroën C4 má sice větší rozměry, nabízí dokonalejší komfort a lepší prostornost a přesto nepřibral na váze.

Je to výsledek dlouhodobé snahy o snížení hmotnosti vozu, při níž se konstruktéři snažili najít veškeré možné zdroje odlehčení. Na tuto snahu byl kladen důraz již o počátku projektu až po samotnou výrobu. Celý postup doplnily studie jednotlivých dílů, což umožnilo dosáhnout díky ISO-technologii úspor hmotnosti (například volant s otáčivým středem ušetřil 3,5 kg). Masivní využívání digitálních výpočtů pro definice a testy (tvrdosti, akustiky, reakce na nárazy,..) těchto dílů navíc umožnily optimalizovat každou složku nejen z hlediska hmotnosti, ale také technické kvality. A konečně byly při výrobě nového Citroënu C4 použity nové technologie jako je laserové svařování střechy a dveří (úspora 2 kg) nebo ráfky kol odlehčené v nejméně namáhaných místech (úspora 1,5 kg). Díky tomuto snížení hmotnosti a propracované aerodynamice je nový Citroën C4 snadno ovladatelný a má vysokou reakční schopnost, ale vykazuje i nižší spotřebu a došlo ke snížení emisí CO2.

Použití 15 % zelených materiálů

Materiály nového Citroënu C4 tvoří ze 70 % recyklovanými kovy, z 5 % různé materiály (sklo), 5 % kapaliny a zbytek jsou plasty (polymery).

Skupina PSA Peugeot Citroën si z ekologického hlediska vytyčila ambiciózní cíl: v roce 2011 by mělo být u polymerů využito 20 % zelených materiálů, to znamená přírodních vláken (len, konopí), nekovové recyklované materiály a biomateriály (vyrobené z obnovitelných zdrojů, a ne v petrochemickém průmyslu). Díky jejich použití je možné snížit využití plastů fosilního původu, upřednostňují se suroviny obnovitelného původu, některé díly se odlehčí, sníží se emise CO2, které se vytvářejí při výrobě plastů, a podpoří se recyklování plastů.

U nového Citroënu C4 tvoří od počátku projektu 15 % z 200 kg polymerů zelené materiály, což je prozatím u skupiny PSA Peugeot Citroën nejlepší výsledek. Tyto zelené materiály tvoří ze 40 % přírodní materiály (obložení stropu, uzávěr odplyňovací komory a filtry z celulózových vláken, těsnění páky převodovky z textilních vláken) a ze 60 % recyklované materiály (kryty kol z recyklovaného polyamidu, uchycení větrací mřížky z recyklovaného polypropylénu, zvuková izolace krytu pod motorem využívající rozdrcené použité sklo,.). Zelené materiály naleznete asi u třiceti dílů nebo funkčních prvků nového Citroënu C4.

Máte zájem o Citroën C4? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Kontaktujte nás

Regina, a.s.
Bratří Štefanů 492
500 03 Hradec Králové

servis@autoregina.cz
servis: +420 495 845 309
prodej ND: +420 495 845 311

Prodej Citroën:
prodej.citroen@autoregina.cz
+420 495 845 301
+420 495 845 302

Prodej Suzuki:
+420 495 845 304

prodej.suzuki@autoregina.cz

Otevírací doba

Pondělí – pátek 8:00 – 18:00
Sobota 9:00 – 13:00
Neděle zavřeno